KURTOĞLU FİLTRE

ÜRÜNLERİMİZ / YAĞ

Yağ filtresi, yağ pompasının yağını süzerek içindeki yabancı maddeleri temizler. Yağ pompasından gelen basınçlı yağ, filtre elamanının dış yüzeyinden süzülerek iç tarafa geçer. Yağın içindeki yabancı maddeler gözenekli kâğıt filtre üzerinde kalır. Temizlenen yağ ana yağ kanalından geçerek motor parçalarını yağlar. Motor yağ dolaşımı tam akışlı olan sistemde filtre üzerinde bir emniyet supabı bulunur. Emniyet supabının görevi, filtrenin tıkanması halinde pompadan gelen yağın ana yağ kanalına geçmesini sağlar. Bu şekilde motorun yağsız kalması önlenir.

Uygun olmayan bir yağ filtresinin kullanılması halinde, yeterli bir filtrasyon yapamayacaktır. Dolayısı ile filtreden kaçan parçacıklar aşındırıcı etkisi nedeni ile motorun ömrünü önemli ölçüde kısaltır, arzu edilmeyen tamir masraflarının çıkmasına neden olur. Kaliteli yağlama yağı ile birlikte kaliteli yağ filtresinin kullanılması önerilmektedir. Ayrıca aracın yağ değişimi esnasında YAĞ FİLTRESİNİN de değiştirilmesi motorun ömrünü üzerinde olumlu etki yapar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Filtre sektöründe çalışmakta olan Kurtoğlu Filtre Ltd.Şti. miz 1998 yılında Adapazarı Dörtyol Merkez Sanayide kurulmuş olup, 200m2 mağazasında müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

1998 yılında kurulan Kurtoğlu Filtre Ltd. Şti. öncelikle kalite vizyonunu ön planda tutmuştur. Bu çerçevede hizmet hayatını sürdüren Kurtoğlu Filtre, Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen filtre markalarını da çatısı altında barındırmaktadır. 

Vizyonu ve misyonu başarı olan ve siz değerli müşterilere her an daha iyi hizmet vermek için çalışan Kurtoğlu Filtre Ltd. Şti.nin adres, telefon, faks ve e-mailine ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.